O mnie

Mieszkam w Krakowie. Większość czasu spędzam w   Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie w Katedrze Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej jestem doktorantem. Wolnych chwilach najczęściej robię zdjęcia. Tą stronę chciałbym poświęcić mojej pasji, gdzie możesz zobaczyć ujęcia i moje spojrzenie na świat.

 

Trochę o fotografii

Z fotografią mniej lub bardziej jestem związany od kilku lat. Ciężko jest mi określić od kiedy fotografuję, bo robię to od dziecka. Urodziłem się w czasach fotografii analogowej i w niej stawiałem swoje pierwsze kroki. Było to niezwykłe doświadczenie, a moja pierwsza lustrzanka nie wymagała baterii – co obecnie jest nie do pojęcia. Teraz najczęściej robię zdjęcia cyfrowo. Z wygody i szybkości uzyskania wywołanego zdjęcia. Chciałbym aby ta strona przedstawiała świat widziany moimi oczami. Najczęściej będzie to Kraków, miejsca z moich podróży czy równie często AGH – gdzie należałem do Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej.

Zdjęcia robię tylko wtedy kiedy widzę w tym sens. Fotografia dla mnie stanowi uchwycenie ulotnego momentu, nie liczonego i ilości klatek czy efektach z programu graficznego. Tak uchwycony obraz ma być przyjemny w odbiorze, prawie zawsze powinien mieć głębszą treść – opowiadać jakąś mała historię. Fotografowanie to nie pasja, to styl życia…

 

Nie tylko fotografia…

Najczęściej jeśli po za zdjęciami pochłania mnie programowanie. Lubię programować, każda linijka kodu to nowe wyzwanie na rozwiązanie problemu. W swojej tematyce zainteresowań, dużo poświęcam czasu bazom danych przestrzennych. Ale o tym więcej wkrótce i na pewno nie w tej części mojej strony domowej :).

Internet i nie tylko…

Na pewno na mojej stronie głównej lisnet.info. Zachęcam też do komentowania moich wpisów i udostępniania ich na Facebooku. Jeśli tutaj jesteś, zachęcam do polubienia mojego fanpage’a 🙂

Kontakt

  1. Loading ...